یک از مفاهیمی که به اندازه کافی نمی توانیم بر روی آن تمرکز و تاکید داشته باشیم این است که محتوای مهیج و جذاب یک وب سایت بسیار مهم است. در این پست قصد داریم، تنها معنی "محتوای مهیج و جذاب وب سایت" را بررسی کنیم و در ادامه به شما آموزش دهیم که چگونه می توانید برای وب سایت خود، محتوایی جذاب و مهیج تولید کنید تا مخاطبان وب سایت عاشق وب سایت شما شوند. با اینتر همراه باشید.

محتوای جذاب و مهیج، چه نوع محتوایی است؟


 

در طراحی سایت، محتوای جذاب و مهیج در فرم ها، اشکال، اندازه ها و رسانه های گوناگون ظاهر می شود. در وب سایت خود، به خصوص در صفحه نخست آن، محتوای تان می تواند شرح یا توصیفی واضح و مختصر از کسب و کارتان باشد. در وب سایت پینترست، می توانند یک عکس زیبا و الهام بخش باشد. محتوای جذاب در وبلاگ تان می تواند مقاله ای آموزشی و ارزشمند درباره موضوعی خاص باشد. و در صفحات اساسی وب سایت تان، می تواند یک ویدئو YOU TUBE یا VIMEO باشد که در این ویدئو ها اشاراتی به شرکت و تجارت تان دارد.

در معنای کلی، محتوای جذاب و با کیفیت، هر چیزی است که شما می سازید و به بهترین شیوه اجرا می شود. محتوای جذاب برای مشتریان جالب است و آن ها را وادار به واکنش می کند. اگر این محتواهای مهیج وب سایت، همان موارد بهینه سازی شده توسط مرورگرها یا موتورهای جستجو باشند، پس کسب و کار شما در مرحله موفقیت قرار دارد.

چگونه محتوای جذاب و با کیفیت تولید کنیم؟


 

با محتوای با کیفیت و ترکیبی از هنر و تخصص، اغلب می توانید به کلید موفقیت در سئو و بازاریابی محتوا دست یابید. در حالی که ما تمام راه هایی که محتواهای جذاب و مهیج را می سازد، امتحان نکرده ایم، ما تنها به یک راه و روش بسنده می کنیم تا تاثیر بسزایی بر مخاطبان وب سایت بگذاریم: نوشتن!

استخدام یک نویسنده خوش ذوق و خلاق اولین قدم برای تولید محتوای جذاب است و می تواند نتایج بسیار خوبی را برای تان به دنبال داشته باشد. یک نویسنده که مهارت زیادی در زبان انگلیسی دارد و می تواند توسط به کارگیری کلمات ویژه، ماهرانه صحبت کند، یک مورد بسیار قدرتمندی در وب سایت تان محسوب می شود.

داشتن توانایی نوشتن متن های فوق العاده و عالی برای وب سایت، در حالیکه خوانندگان اندکی وجود دارد، یک گنجینه نایاب در نظر گرفته می شود. در حالی که این مورد می تواند بسیار ارزشمند باشد، هیچ جایگزینی برای این چنین منابع در وب سایت تان وجود نخواهد داشت. در ادامه 4 قانون ساده وجود دارد تا زمانی که محتواهای جذاب و مهیج می سازید، آن ها را در ذهن خود داشته باشید:

  • مخاطبان وب سایت خود را بشناسید.
  • توجه مخاطبان وب سایت خود را جلب کنید.
  • محتوای ساده تولید کنید.
  • با مخاطبان سایت تان در ارتباط باشید.

مخاطبان وب سایت خود را بشناسید


 

درباره استراتژی های بازاریابی 101 صحبت کنید؛ ما بارها در این باره از پیش صحبت کرده بودیم، اما درک مخاطبان مورد نظر وب سایت تان، یک کلید اساسی در ساخت محتواهای مربوط و مناسب در یک وب سایت است. جلب کردن مخاطبان به وب سایت و به رسانه های اجتماعی که در محتواهای وب سایت تان قرار دارد، دقیقا چیزی است که می تواند مشتریان را برای مدت زمان طولانی به وب سایت تان وابسته نگاه دارد. مخاطبان مورد نظر سایت تان، در مرکز هویت برند تان قرار دارند، و هرچیزی که به وجود می آورید باید متناسب با مخاطبان مورد نظرتان ساخته شود- بدون هیچ استثنایی.

توجه مخاطبان وب سایت خود را جلب کنید


 

محتوا وب سایت تان را ساده و مختصر بسازید- مخاطبان وب سایت تان را با اطلاعات زیاد و صفحات مملو از متن ها، از دست ندهید. مهیا کردن اطلاعات واضح که برای درک نیز آسان است، باید به عنوان معیار اصلی در وب سایت ملاحضه شود. به همین روش، وب سایتی را طراحی نکنید که یا چیزی برای گفتن ندارد یا متن های بسیار ضعیفی دارد.

مشتریان وب سایت تان را با اطلاعات مفید تشویق کنید و این امر برای شما هم مسرت بخش و نتیجه بخش خواهد بود- اگر اطلاعات در وب سایت تان ساده، مختصر و قابل دسترس است، شما باید از توضیح دادن برخی موارد مربوط به وب سایت تان در پشت تلفن دوری  کنید، چون نیازی به این کار ندارید. برای جلب توجه شان، شما نیاز خواهید داشت تا محتواهایی را بسازید که با مخاطبان مورد نظر وب سایت تان متناسب و مربوط می باشد- آن ها مشتریان وب سایت کنونی و آینده تان و احتمالا  هم طرفداران برند تان می باشند.

محتوای ساده تولید کنید


 

سعی نکنید تا مخاطبان وب سایت خود را به فکر وا دارید- لغات تخصصی و مرموز که نیاز به افشاگری و توضیح دارد، راهی نیست که در وب سایت تان پیش بگیرید. حتی اگر مخاطبان وب سایت تان در حقیقت حرفه ای و متخصص هستند، خیلی محتوا را گنگ نسازید. تنها مخاطبان وب سایت و نیازهای شان را قبل از رفتن به مرحله بعد، در نظر داشته باشید. هرگز نیاز نیست تا یک بخش از تجارت یا محتوای وب سایت تان را پیچیده سازید.

سخنی درباره استفاده از کلمات کلیدی


 

زمانی که گوگل راه اندازی شد، کلمات به سرعت در اینترنت گسترش یافتند و کلمات کلیدی و سئو جزو مواردی در گذشته محسوب می شوند. با تمام این وجود، کلمات کلیدی و سئو هنوز پا برجا و عالی هستند. آخرین اخبار اقتصادی اخیر  گوگل را چک کنید تا بیشتر متوجه این امر شوید. کلمات کلیدی هنوز هم جزء قدرتمند مرورگرها هستند که جستجوهای مرورگرها را به سمت وب سایت شما سوق می دهند.

نتیجه گیری


 

حرفه ساخت محتواهای مهیج و جذاب، به درک عمیقی از مخاطبان مورد نظر وب سایت تان و ترکیبی از هنر و تکنیک نیاز دارد. همان طور که موتورهای جستجو عاشق محتواهای جدید هستند که اغلب ساخته می شود، پس اهمیت این موضوع هم نیز بالا می رود. این موضوع در SEO وب سایت تان نیز نتیجه می دهد. از این رو، این موضوع را به عنوان یک قسمت ضروری در ارزشمند و متناسب ساختن محتوای وب سایت تان، در نظر بگیرید. استفاده از این قوانین که درباره استراتژی بازاریابی است، باعث می شود که ارتباط جذاب و مستحکمی را با مشتریان وب سایت تان داشته باشید.